kotiliesi

Hotelli Verso ja hääpäivä



Olen aika huono muistamaan juhlapäiviä tai jopa ikääni. Voisi siis sanoa, että olen huono numeroissa. Jos kehtaan tunnustaa, olen joutunut laskemaan ikäni sormia apuna käyttäen, kun en yksinkertaisesti eräässä tilanteessa muistanut ikääni. En tiedä oliko se minulle vai keskustelukumppanille hämmentävempää.

Uunikirjolohi

 

Tänä kesänä minun istuttamat hyötykasvit eivät ole olleet halukkaita kasvamaan niin rehevästi kuin viime vuonna. Hieman laitettakoon kolean sään piikkiin, mutta saattaa vikaa olla myös itse kasvattajassa. Onneksi pienet apulaiset muistuttavat välillä, että pitäisi taas kastella tomaatit ja kurkutkin.

puutarha

Kasvimaan nurkassa kasvaa pieni tupsu tilliä, ja olen siitä vain muutaman oksan käyttänyt uusien perunoiden kanssa. Minulla on outo viha-rakkaussuhde kyseiseen yrttiin. Tuore, leikattu tilli ja paistettu kala maistuvat aivan taivaalliselta yhdessä, mutta kaupan nuhjuisessa pussissa kyyhöttävä, hentolehtinen tilliraasu lähes puistattaa. Joskus onneksi kaupastakin löytyy valioyksillöitä, mitä pystyn käyttämään huoletta ilman ruokahalun menetystä.

En tiedä luokitellaanko tämä minun tillirajoiteisuus nirsoiluksi, vai meneekö se herkästi vivahteet maistavan suuni piikkiin. Toisaalta, nuo kaksi taitaa olla synonyymeja toisilleen. Oli miten oli, onneksi meidän taloudessa on mies, jota ei pienet sävyerot haittaa. Hän syö myös sen huonolla vivahteella varustetun yrtin, joten hävikiltä säästytään.

Uunikala on helppo ruoka tehdä, ja maustaminen - varsinkin näin kesällä on sekin vaivatonta.  Kalan seuraksi voi ripotella erilaisia yrttisilppuja ja kasviksia. Uuden sadon kasvikset ovat yleensä vielä niin pehmeitä, että ne kerkeävät kypsyä kalan kanssa samaan tahtiin.

 

uunikirjolohi



Uunikirjolohi


neljälle - viidelle

gluteeniton

  • n. 800 g kirjolohta (1 puolikas kalan filee)

  • mustapippuria

  • merisuolaa

  • tilliä

  • 1-2 varsisipulia/kevätsipulia

  • 25 g voita

  • 2-3 porkkanaa


 

  1. Kalan voi tehdä kokonaisena tai leikata annospaloiksi. Mausta filee suolalla ja pippurilla molemmin puolin. Aseta kalat uunipellille nahkapuoli alaspäin.

  2. Leikkaa porkkanasta ohuehkoja siivuja pitkittäin. Uuden sadon porkkanoita ei tarvitse kuoria, kunhan ne on kunnolla pestyjä. Mausta suolalla ja asettele viipaleet kalojen kanssa pellille.

  3. Silppua varsisipulit ja tilli ja ripottele ne kalan pintaan. Leikkaa voista ohuita siivuja ja lisää ne myös kalojen päälle. Paista 225 asteessa n. 20 min.




 

Näin pidät linnut pois mansikkamaalta. Kurkkaa nerokas vinkki!

 



Olen monta vuotta pähkäillyt, kuinka saisin muutaman mansikan säästettyä omaankin suuhun. Linnut ja lapset ovat monesti minua nopeampia. Eräs vuosi viritin verkkoa marjamättään päälle, mutta joka kesäinen virittely tuntuu työläältä. Syksyllä se viritelmä tietenkin unohtui maahan ja lumi lyttäsi koko hirvityksen kasaan.

 

mansikkamaa

Isälläni on astetta komeampi mansikkatunneli omassa penkissään muovisista sähköputkista tehtynä, mutta omaan pieneen penkkiini se tuntuu liian järeältä ratkaisulta. Isossa rivistössä tuo tunneli on hyvä ratkaisu, kun haluaa pelata varman päälle.

Viime vuonna väritin kiviä punaiseksi ja sirottelin niitä oikeiden mansikoiden sekaan juuri kun marjat olivat alkaneet punertua. Linnut näyttivät olevan astetta viisaampia, joten jäljelle jäivät vain punaiset kivet. Mansikat menivät parempiin suihin.

 

marjojen suojaaminen
Tarvitset vain köyden! Linnut luulevat sitä käärmeeksi, ja kaikkoavat.

Tänä kesänä minulla välähti, kun muistin jonkun hankkineen kumisia lelukäärmeitä laiturille, jolloin linnut jättivät laiturin rauhaan. Miksi tätä ei voisi soveltaa myös marjapenkkiin!

Ei muuta kun tuumasta toimeen ja koluamaan lähikauppaa. Eipä löytynyt muovisia liskonkuvatuksia, joten aivot piti taas laittaa työhön, miten korvata kumikärmekset. Onneksi varastossa pyöri ylimääräinen köyden pätkä, joten pian se siirtyikin luikertelemaan mansikkapenkin keskelle.

Ajattelin että linnut olisivat yhtä fiksuja, kuin punaisten kivien kanssa, joten en jäänyt into piukeana ikkunan taakse kytikselle, toimiiko pelote vai ei.

Muutama päivä kului, ja päätin mennä mansikanhimoissani katsastamaan, josko yhtään marjaa olisi jäänyt minulle.

Yllätys oli suuri, kun punaisia marjoja loisti penkistä kymmeniä. Yhteenkään ei ollut nokka käynyt koputtamassa reikää!

Joten nyt olen käynyt poimimassa makeita mansikoita omasta penkistä päivittäin, ja siirtänyt aina köyden paikkaa hieman, jota lintujen silmissä köysikäärme näyttäisi hieman uskottavammalta. Tähän saakka siis toiminut loistavasti!

Katso muut mansikkavinkit (esim. mansikansiivutus nopeasti) tästä linkistä.

Valkosipulileipäset

jogurttirieska

 

Pienenä suosikkisämpyläni olivat valkosipulisia, ja maistuu se valkosipuli vielä näin vanhemmallakin iällä. Oma kroppani kertoo. jos hiivalla kohotettuja leivonnaisia on tullut syötyä liikaa. Silloin tulee tehtyä hiivattomia leipiä, mitkä maistuvat yhtä hyviltä kuin hiivalla kohotetutkin.

Perunarieskaa olen tehnyt monet kerrat, mutta nyt päätin kokeilla, kuinka onnistuisi ohuet, kohottamattomat leipäset jogurtista. Mausteeksi käytin tätä varmasti hyväksi todettua valkosipulia, joten nämä lämpimäiset ovat täynnä makua ilman päällysiäkin.

Valkosipulileipäset sopivat teeleivän tapaan syötynä, mutta ovat huippuja myös grilliruoan kanssa. Jos tsatsiki kuuluu suosikkeihisi, sitä kannattaa tehdä myös näiden seuraksi.

 

Katso myös arkistoista löytyvä perunarieskojen ohje tästä linkistä.
Valkosipulirieskat sopivat grilliruoan seuraksi. Kokeile myös tsatsikia!

Jos hyvä tsatsikiohje uupuu, kokeile ihanaa minttutsatsikia, minkä ohje löytyy tästä linkistä.

tsatsiki

 

Valkosipulileipäset eli valkosipulirieskat


hiivaton

4 kpl keskikokoisia

  • 200 g paksua turkkilaista jogurttia (maustamaton)

  • 0,5 tl hienoa merisuolaa

  • n. 6 kpl valkosipulinkynsiä

  • 1 kpl kananmunaa

  • 50 g normaalisuolaista voita sulatettuna

  • 3 dl vehnäjauhoja

  • 2 dl ohrajauhoja

  • lisäksi hieman ohrajauhoja rieskojen muotoiluun


 

  1. Yhdistä jogurtti, suola, puristetut valkosipulinkynnet ja kananmuna. Sekoita puuhaarukalla sekaisin ja lisää vehnäjauhot ja sula voi. Sekoita ja lisää vielä ohrajauho.

  2. Anna pehmeän taikinan seistä n. 10 minuuttia ja jaa se sitten neljään osaan. Muovaa taikinat palloiksi ja pyöräytä ohrajauhoissa. Näin ne on helpompi painella ohuiksi lätysköiksi pellille.

  3. Kun rieskaleipäset on paineltua pellille, painele niiden pintaan haarukalla reikiä. Rieskat menevät kahdelle pellille, eli 2 kappaletta per pelti.

  4. Paista 250 asteessa 8-10 min ja jäähdytä hieman leivinliinan alla.'


valkosipulirieska

 

Kinkkumunakas

kinkkumunakas

Munakas on nopea nälän selättäjä. Täytteeksi käy kaikki jääkaapin aarteet ja edellisen ruoan rippeet.

Meillä on ollut tämä viikko leikkimökin rakentamista aamusta iltaan, joten munakkaat ovat olleet suorastaan pelastus, kun nälkä on yllättänyt. Leikkimökissä riittää vielä tekemistä, mutta voiton puolella ollaan!

 

Kinkkumunakas


Kahdelle

  • 3 kananmunaa

  • 2 rkl maitoa

  • ripaus suolaa ja pippuria

  • 2 rkl voita paistamiseen

  • 50 g kypsää kinkkuleikkelettä tai saunapalvia

  • 1 dl kypsiä maissinjyviä

  • kevät- tai ruohosipulia

  • 25 g sinihomejuustoa


 

Vatkaa kananmunien rakenne rikki. Lisää maito ja ripaus suolaa ja pippuria.

Kuumenna pannu ja lisää voi.

Kun voi on sulanut, kaada munamassa pannulle ja vedä lastalla massaa keskustaan päin muutaman kerran, jolloin munakas paistuu nopeammin.

Sammuta levy.

Ripottele pintaan kinkkusuikale, maissit, sinihomejuusto ja sipulisippu ja laita kansi pannun päälle muutamaksi minuutiksi.

Taitava munakas kahtia ja nosta tarjolle.

kinkkumunakas

Takuuvarma mansikkakiisseli



Marjakausi starttasi viimein, joten erilaiset kiisselitkin ovat olleet esillä monissa eri keskusteluissa. Suurin pelko kiisselin teossa on, että lopputulos muistuttaa liisteriä tai on täynnä klimppejä.

Tahdonkin nyt jakaa omat vinkkini, kuinka välttyä näiltä yleisiltä mokilta.


Lomatunnelmia ja kansainväliset suurmarkkinat

Viime viikko meni Keski-Suomessa lomaillessa ja onneksi loppuviikosta sääkin kerkesi hieman lämpenemään.


Huima lämpötilaero ihan muutamassa päivässä, kun alkuviikon lapset kulkivat välikausihaalareissa ja nyt on taas niin lämmintä, että ilmankin tarkenee.




Lapsille on ollut monenlaista jännää ohjelmaa. He pääsivät ostoksille isomummon kodin vieressä viikottain pysähtyvään myymäläautoon. Kangasniemeläinen Kutemajärven talouskauppa KY ajaa ihanan nostalgisia kauppa-autoja ympäri Etelä-Savoa ja Keski-Suomea ympärivuotisesti.

Kannattaa tutustua heidän aikatauluihin ja reitteihin tästä linkistä, jos kaipaa kesälomapäiviin hieman nostalgiaa.

 




Toinen kesäloman huippu jutuista on ollut papan mönkijän ihastelu. Kukin vuorollaan on saanut istua mönkijän selässä ja kuvia räpsitty kotiin muistoksi.

Tänä kesänä emme mene luultavasti huvipuistoihin, mutta eivät lapset näytä sellaista edes kaipaavan, kun saa nauttia uimisesta ja muusta viihdykkeestä.










Ruokailu mummolassa, missä olimme loman, oli perinteistä, suomalaista kotiruokaa, mutta lauantaina eksyimme vahingossa kansainvälisille suurmarkkinoille Jyväskylään. Onneksi tuli ajettua Kuokkalan ohi, ja huomasimme Lutakonaukiolla kuhinaa ja suuret markkinateltat. Pakko oli koukata Paviljonkiin parkkiin ja käydä katsastamassa tarjonta.

Lisää tietoa kansainvälisistä suurmarkkinoista ja niiden sijainneista löydät heidän kotisivuilta.

Markkinoiden ajaksi oli osunut kaunis sää ja aukiolla olikin paljon väkeä.

Tämän vuoden erityisteema suurmarkkinoilla on suomi 100 vuotta juhlatori, sekä kansainvälinen katuruoka. Tarjolla oli paljon ruokaa, ja monet kojut oli hauskasti muokattu oman maansa näköisiksi. Teemat olivat ruoissakin luonnollisesti maittain ja suunnistusta eri maiden kojuille helpotti liput, mistä tunnisti mikä maa oli kyseessä.

Aivan käsittämättömän ihanat tuoksut leijailivat, kun käveli ranskalaisten ja italialaisten ruokapaikkojen ohi. Turkkilaisesta pisteestä sai rullapullaa ja Saksan tarjontaa oli mm. salami-makkarakoju.



Suomi oli myös hyvin esillä Suomi 100-vuoden kunniaksi, ja hauskan hajueron huomasi keski- ja etelä-eurooppalaisiin verrattuna, kun paistetun muikun haju pelmahti suomalaisten tiskiltä. Ei sillä, paistetut ja savustetut mukut ovat todella hyviä. Lettuja ja muita suomalaisia herkkuja oli myös tarjolla.

Muutama perus krääsäkojukin mahtui joukkoon, mutta oli ihanaa, kun paikalla oli niin laajasti erilaisia ruokapaikkoja. Ruoan lisäksi huomasin muutamia kotimaisia muita tuotteita myyviä yrittäjiä, sekä lapsille pomppulinnan ja muutaman muun tivolilaitteen.

Markkinatuliaisiksi tarttui mukaan perinteinen markkinarinkeli, mikä on joka kesä jostain tapahtumasta ostettava.

Koska tapahtumaan menimme sattumalta, ei minulla ollut kuin kännykkäkamera mukana. Kuvailut jäivät siksi aika vähiin.



Jos markkinat osuvat lähiseuduillesi, kannattaa ehdottomasti käydä makumatkalla!

Loppukesän suurmarkkinakiertuepaikkakunnat ja aikataulu:




Jyväskylä to-su 6.-9.7.2017,


 

Kotka ke-su 12.-16.7.2017,


 

Rauma ke-la 26.-29.7.2017,


 

Hyvinkää to-su 3.-6.8.2017, 


 

Joensuu to-su 10.-13.8.2017,


 

Kuopio to-su 17.-20.8.2017,


 

Oulu to-su 24.-27.8.2017,


 

Tornio-Haparanda to-su 31.8.-3.9.2017,


 

Rovaniemi to-su 7.-10.9.2017,


 

Helsinki 15.-24.9.2017


 

Lähde: https://www.eurooppamarkkinat.fi





Kaakao-vaniljapikkuleivät



Pikkuleivät valmistuivat yksinkertaisista aineksista, mitä kaapista löytyi. Vaniljalla maustettu taikina jaetaan kahteen osaan, joista toinen maustetaan kaakaolla.



 

Kaakao-vaniljapikkuleivät


30 kpl

75 g pehmyttä voita

1,5 dl taloussokeria 

1 kpl kananmunia

2 tl vaniljasokeria 

1,5 tl leivinjauhetta 

2 dl erikoisvehnäjauhoja

2 rkl kaakaojauhetta (taikinan puoliksi jakamisen jälkeen) 

 

  1. Sekoita voi ja sokeri sekaisin. Vatkaa sekaan myös kananmuna ja vaniljasokeri.

  2. Yhdistä jauhot ja leivinjauhe ja sekoita se voiseokseen.

  3. Jaa taikina puoliksi ja lisää toiseen puolikkaaseen kaakaojauhe.

  4. Litistä taikinat n. 15x20 senttimetrisiksi levyiksi kelmun väliin ja anna levätä jääkaapissa 15 minuuttia.

  5. Poista sen jälkeen kelmut ja aseta levyt päällekkäin ja kieputa levyt rullalle kääretortun tapaan. Muovaa pötkylä tiiviiksi ja halkaisijaltaan noin 3 cm paksuksi. Anna jähmettyä jääkaapissa vähintään puolituntia.

  6. Kuumenna uuni 200 asteeseen.

  7. Leikkaa taikinasta reilu puolen sentin paksuisia viipaleita ja asettele ne leivinpaperin päälle pellille.

  8. Paista 8-10 min.


Parhaat mokkapalat

ruotsinparhaat

Klassiset mokkapalat eivät suurempaa esittelyä kaipaa. Mureaa kaakaopohjaa ja makeaa mokkakuorrutetta sisältävä leivonnainen on jokaisten myyjäisten ja juhlien takuuvarma tarjottava. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...